Lewy kierunkowskaz - samoczynne włączanie, serwis bezradny..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kubaleon
    Classic
    • 2012
    • 4

    Lewy kierunkowskaz - samoczynne włączanie, serwis bezradny..

    [ Dodano: Nie 10 Lip, 11 10:22 ]
    Zamieszczone przez Dzida
    Panowie sorry że w wątku o spotach ale nie chcę zakładać nowego tematu. Czy ktoś mógłby polecić dobrą myjnię ręczną w L-nie (ew Świdniku)?
    Ja mogę ci polecić myjnię w Lublinie ul. Długa zaraz przy skrzyżwaniu z Krańcową.
  • dziadek_lesny
    Classic
    • 2011
    • 2

    #2
    Lewy kierunkowskaz - samoczynne włączanie, serwis bezradny..

    Witam.
    Mam problem z kierunkowskazami opisany dalej. Auto do 17 lutego 2011 jeszcze jest na gwarancji a z tym problemem już 3 razy byłem w serwisie (Bednarek w Łodzi) i za każdym razem dostaję odpowiedź, że "usterki nie stwierdzono". Dodam, że za pierwszym razem, gość z serwisu widział tą usterkę i opisał ją przy zgłoszeniu ale potem powiedział, że przy elektryku już ona nie wystąpiła.

    Opis problemu:
    Gdy włączam PRAWY kierunkowskaz, raz na kilka włączeń, najpierw zapala się na jedno "mignięcie" lewy kierunkowskaz a potem już normalnie działa prawy. Czasami występuje to seryjnie, prawie za każdym razem, gdy przełączę manetkę w prawo. Lewy kierunkowskaz działa w porządku.
    Wydaje mi się, że im niższa temperatura na dworze, tym usterka występuje częściej, ale być może tylko mi się wydaje.

    Sprawa jest dla mnie drażliwa, gdyż:
    - jest to mylące dla innych uczestników ruchu
    - jest to wkurzające
    - jest to wkurzające tym bardziej, że zaraz skończy mi się gwarancja i będę musiał robić to na własny koszt (co będzie tym droższe, gdyż będę wymieniał części w ciemno, gdyż nie ma diagnozy problemu).

    Może ma ktoś pomysł co się dzieje?

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      Do sprawdzenia styk w manetce. Można się bawić w próbę naprawy, ale sprawna używka powinna być tania jak barszcz, bo ludzie wymieniają je na takie z tempomatem i te bez zostają niepotrzebne. Jeśli masz tempomat to wyjdzie trochę drożej, ale na pewno taniej niż roboczogodzina elektryka w ASO.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • terre
        Ambiente
        • 2010
        • 128

        #4
        Prawdopodobnie będzie manetka do wymiany. Ja tak miałem z manetką od wycieraczek po rozebraniu i przeczyszczeniu styków spirytusem znów mi zaczęły działać wycieraczki czasowo i co za tym idzie zero kosztów

        Komentarz

        • jedreksz
          Classic
          • 2010
          • 2

          #5
          Witam,
          spróbuj porządnie przedmuchać sprężonym powietrzem miejsce styku menetki z kolumną kierownicy (bez zdejmowania obudowy kolumny kierownicy), psiknąć trochę wd40 i znowu porządnie przedmuchać.

          Komentarz

          • jefry
            Rider
            • 2009
            • 411

            #6
            nie radziłbym wd40 idź gdzieś do elektronicznego sklepu i kup sprej zwie sie kontaktron doradzą ci co i jak...
            Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

            Komentarz

            • dziadek_lesny
              Classic
              • 2011
              • 2

              #7
              Dziękuję za pomoc!
              Sam nie będę grzebał, gdyż jeszcze mam gwarancję, ale powiem w serwisie żeby wymienili manetkę (dotychczas mnie zbywali, mówiąc że "usterka nie stwierdzona").
              W przyszłym tygodniu wstawię auto do serwisu i napiszę po przetestowaniu czy pomogło.

              Komentarz

              • vicious
                Ambiente
                • 2009
                • 232

                #8
                Zdecydowanie domagaj się usunięcia usterki od serwisu! Skutki opisywane przez ciebie mogą miec tragiczny finał! Możesz spowodowac kolizję nie mówiąc o reakcji innych kierowców na twoje "niezdecydowanie" :x
                Nie radzę niczym "psikac" do środka bo ci powiedzą, że to twoja wina...
                Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...
                TomTom VIA125 na pokładzie

                Komentarz

                • delanopl
                  Elegance
                  • 2009
                  • 831

                  #9
                  vicious, chyba że rozłączy się przewód od spryskiwacza z tyłu to można samemu, nie ?
                  dziadek_lesny, nie odpuść tym w ASO, bo zbywają Cię, niech wymienią nawet pół auta bo na gwarancji to ich zas*any obowiązek, a Ty tylko zlecasz naprawę. I tak jak piszesz, nawet nie dotykaj tak tego co nie powinieneś bo będą mieli haka na Ciebie :evil:

                  Komentarz

                  • vicious
                    Ambiente
                    • 2009
                    • 232

                    #10
                    Zamieszczone przez delanopl
                    vicious, chyba że rozłączy się przewód od spryskiwacza z tyłu to można samemu, nie ?
                    Tylko ja się najpierw upewniłem, że mogę :P no i zdecydowanie mniej skomplikowana usterka do naprawy, a na pewno nie powodująca zagrożenia na drodze! :lol:
                    Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...
                    TomTom VIA125 na pokładzie

                    Komentarz

                    • tomek
                      L&K
                      • 2005
                      • 1078

                      #11
                      Zamieszczone przez dziadek_lesny
                      Dodam, że za pierwszym razem, gość z serwisu widział tą usterkę i opisał ją przy zgłoszeniu
                      Jeżeli w międzyczasie niczego nie wymienili, to nie ma o czym dyskutować i domagaj się naprawy na gwarancji.
                      O2FL RS | S2 | F2

                      Komentarz

                      Pracuję...